top of page
88122892_237168453976790_6527804498360926208_n.jpg

KINO MENAS (DRAMATURGIJA)

Dramaturgija arba scenarijaus rašymas yra pradžių pradžia, nuo kurios prasideda filmo, televizijos laidos, serialo, spektaklio, reklamos ir kitų kūrinių kūrimas. Tad siūlome išmokti būtent to, nuo ko viskas kine ir prasideda. 

 

Studijų metu studentai gilinsis į dramaturgijos teoriją, susipažins su pagrindiniais dramaturginiais komponentais, istorijos struktūra, scenarijaus rašymo formatu. Kiekvieną semestrą studentai lavins gebėjimą rašyti ir pasakoti istorijas, susipažins su skirtingais žanrais, gilinsis į dialogo kūrimą, mokysis idėjas reikšti veiksmu ir vaizdu.

 

Studijų metu studentai gilinsis į kino filmų scenarijus, analizuos trumpametražius ir ilgametražius filmus, susipažins su užsienio ir Lietuvos kino istorija, kino kalbos gramatika.

 

Studentai mokysis analizuoti vienas kito darbus, argumentuotai įvardyti konstruktyvią kritiką, lavins analitinius gebėjimus, struktūrinį mąstymą, gebės diskutuoti, kartu ieškoti dramaturginių sprendimų, mokysis dirbti tiek komandoje, tiek individualiai, mokysis disciplinos ir laiko planavimo. 

 

Studijose derinama teorinė ir praktinė dalys. Kartu su specialybės – scenarijaus rašymo amato – dalykais, studentai susipažins ir su teatro bei kino istorija, filosofija, estetika, viešojo kalbėjimo, montažo, vaidybos, režisūros pagrindais ir t. t.

 

Kadangi kino meno studijų programos visų specialybių studentai (dramaturgai, režisieriai, garso režisieriai, prodiuseriai, operatoriai ir kt.) studijuoja paraleliai, nemažai užduočių bus bendros, todėl studijuojant bus galimybė išvysti savo sukurtą scenarijų ir įgyvendintą filmo pavidalu. 

 

Kursai renkami nedideli: dėmesys skiriamas kiekvienam studentui ir jo darbui, stengiantis atpažinti unikalius studijuojančiojo gebėjimus ir juos puoselėti, nukreipti reikiama linkme.

 

Specializacija turi ir teatro kryptį: ją pasirinkę studentai teorinėse ir praktinėse paskaitose gilinsis į rašymą teatrui, pjesių kūrimą, teatro dramaturgijos analizę. 

 

Baigę studijas absolventai gebės dirbti kaip kino ir televizijos scenaristai, teatro dramaturgai, pjesių autoriai, scenarijų konsultantai, redaktoriai ir autoriai. 

 

KAM REKOMENDUOJAMA: smalsiems, mėgstantiems kurti istorijas, mėgstantiems filmus, teatrą, norintiems dirbti kino ar teatro industrijoje.

 

KAM NEPATIKS: nemėgstantiems rašyti. 

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI (BA)

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI (MA)

Kino dramaturgijos studijų programoje dėsto Birutė Kapustinskaitė, Marija ir Teklė Kavtaradzės, Titas Laucius, Ramunė Čekuolytė, Raimondas Paškevičius ir kiti.

bottom of page